Bajka o myszce, która wraz ze swoimi koleżankami wiodła szczęśliwe i spokojne życie w swojej stodole. Pewnego dnia wszystkie zdecydowały się wyprowadzić. Wszystkie poza małą myszką Trusią. Nasza bohaterka bała się nieznanego. Czy i jej udało się pokonać strach?

Bajka o Myszce Trusi

Bajka o myszce Trusi, która wraz ze swoimi koleżankami wiodła szczęśliwe życie w pewnej stodole na wsi. Miały tam wszystko czego potrzebowały – jedzenie, zabawy, swoje towarzystwo. Niestety gospodarze zdecydowali się przeprowadzić do miasta i przestali uprawiać pole. Co oczywiście wiązało się z tym, że myszką zaczęło brakować jedzenia.

Wszystkie myszki poza Trusią zdecydowały się wyprowadzić i poszukać lepszego miejsca do życia. Trusia nie chciała iść bo bardzo się bała. Przyzwyczaiła się do swojej stodoły.

Jednak i ona w końcu musiała wyruszyć w ślad za swoimi koleżankami. Po drodze spotkała kruka, który udzielił jej kilku bardzo cennych rad.

Przesłanie bajki o Myszce Trusi

Bajka o myszce Trusi to bajka o strachu przed nowym i nieznanym. Gdy byłam młodsza usłyszałam powiedzenie lepiej zrobić coś i żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło. Chwytliwe prawda?

Dobrze wiemy, że to wszystko nie jest takie czarno-białe. Mamy mnóstwo racjonalnych usprawiedliwień, dlaczego nie staramy się o podwyżkę, dlaczego nie podejdziemy do chłopaka, dziewczyny, którzy nam się podobają, dlaczego nie pójdziemy na siłownię, nie zapiszemy się na kurs.

Strachu jako takiego nie można się pozbyć, poćwiczyć i już się nie bać. Uważam jednak, że jest to sygnał do zastanowienia się dlaczego tak naprawdę boimy się. Co stoi za naszymi emocjami. Zwrócić baczniejszą uwagę na to co się dzieje dookoła nas i jak to na nas wpływa.

Bajka o Myszce Trusi – kolorowanka do wydrukowania

Bajka o myszce trusi, bajka o myszkach, kolorowanka myszki, kolorowanka do wydrukowania
POBIERZ KOLOROWANKĘ

Comments are closed.